Odlewnictwo Robotyka i automatyzacja

Rozwiązania z zakresu robotyki do dużych obciążeń dla nieprzyjaznych środowisk

Ponieważ ciągły kryzys gospodarczy ogranicza globalny popyt, zwinni, konkurencyjni kosztowo operatorzy odlewni w krajach rozwijających się zwiększyli presję konkurencyjną na odlewy z metali żelaznych i nieżelaznych. Dla producentów w krajach rozwiniętych jest to uzasadnienie biznesowe dla przyjęcia solidnych, odpornych na ciepło robotów, które mogą wytrzymać nieprzyjazne środowisko i ciężkie elementy obrabiane w nowoczesnych odlewniach, zapewniają elastyczność potrzebną do produkcji wysokiej jakości odlewów, które spełniają specyfikacje każdego klienta, oraz obniżyć koszty produkcji. Rozwiązania Kawasaki Robotics do automatyzacji odlewni pomagają operatorom odlewni osiągnąć krytyczną przewagę konkurencyjną, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo ich pracownikom.

przemysł robotyczny automatyki odlewniczej


Cięcie kosztów, poprawa jakości

Nasze wytrzymałe roboty odlewnicze mogą obsługiwać ładunki do 1500 kg i są wyposażone w przeguby o bardzo wysokim momencie obrotowym, które skutecznie i bezpiecznie manipulują dużymi ładunkami na każdym etapie procesu produkcyjnego. Roboty Kawasaki wykorzystują zaawansowaną konstrukcję łączników, aby wyeliminować potrzebę stosowania nieporęcznej przeciwwagi, która zmniejsza promień skrętu i zmniejsza prześwit na boki. Te żaroodporne elementy wyposażenia mogą pracować w nieprzyjaznym środowisku podczas wykonywania delikatnej obsługi form, operacji ekstrakcji odlewów, montażu i ustawiania rdzenia, czerpania stopionego i chłodzącego metalu oraz dodatkowych zadań związanych z usuwaniem materiału, takich jak gratowanie, szlifowanie i polerowanie. Dzięki elastycznym możliwościom pozycjonowania i responsywnemu programowaniu, maszyny te można łatwo ponownie wdrożyć, aby sprostać zmieniającym się celom produkcyjnym.

Operatorzy odlewni borykają się z nieprzyjaznym środowiskiem pracy i coraz bardziej konkurencyjnymi światowymi rynkami, pozostawiając niewiele miejsca na błędy. Rozwiązania automatyki odlewniczej Kawasaki Robotics oferują bezkompromisową wydajność bez poświęcania wydajności, jakości produktu i bezpieczeństwa pracowników.
  • Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Linkedin
  • e-mail