Automatyzacja i robotyka w branży motoryzacyjnej

Innowacja w automatyzacji, która się opłaca

Sektor produkcji samochodowej, to jedna z pierwszych branż, która z pełnym przekonaniem przyjęła automatyzację i od dawna korzysta z kolejnych ulepszeń technologii robotyki. Z biegiem czasu roboty wykorzystywane w produkcji motoryzacyjnej stały się nie tylko mniejsze, ale też bardziej precyzyjne i wielofunkcyjne niż ich poprzednicy. Na ten moment są one już niezbędne w procesie produkcyjnym. Obecnie rosnące koszty związane z materiałami samochodowymi nowej generacji, wykwalifikowaną siłą roboczą i systemami bezpieczeństwa, współistnieją wraz z zapotrzebowaniem na sprzęt produkcyjny dostosowany do wymiany produktów. To jasny, przekonujący argument za opłacalnymi, elastycznymi rozwiązaniami automatyzacji na każdym etapie procesu produkcji motoryzacyjnej - od części, tłoczni i lakierni, aż po montaż i kontrolę.

branży automatyki samochodowej


Elastyczna automatyzacja dla wszystkich zastosowań w produkcji motoryzacyjnej

Producenci samochodów i części liczą na zwinne, łatwe do przystosowania roboty samochodowe, które zwiększają efektywność i jakość produkcji. Ich wykorzystanie jest bardzo wszechstronne - od obsługi maszyn tłoczących i stanowisk montażowych, po nakładanie precyzyjnych warstw lakieru i uszczelnianie wrażliwych gotowych komponentów. Roboty Kawasaki mogą skutecznie wykonywać takie zadania jak montaż deski rozdzielczej, obsługa silnika, skrzyni biegów i wału korbowego oraz cięcie wodą dywanów i innych miękkich materiałów. Kluczowe udoskonalenia w technologii wykrywania i kalibracji sprawiają, że nasze roboty idealnie nadają się do spawania - w tym łączenia łukowego, punktowego i punktów tarcia - karoserii samochodów i ciężarówek, a także paletyzowania i pakowania części i materiałów do dostawy.

Zarówno dla producentów OEM z branży motoryzacyjnej, jak i dla dostawców komponentów, roboty Kawasaki zapewniają pożądaną optymalizację funkcjonalności, elastyczność i efektywność inwestycji w celu przyspieszenia produkcji i poprawy jej jakości.
  • Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Linkedin
  • e-mail